U-Lock 58/140Hbiii260 Sl Sra - ABUS
Shipping within 3 to 7 working days
ABUS
The lock U is ideal for protecting your vehicle from any malicious person.
This lock with a length of 260 mm was developed after passing a series of impact resistance tests, cutting and corrosion.
U-lock ABUS 58 / 140HBIII260 SL by VINTAGE MOTORS:
  • Maximum protection against theft
  • Cove Round 16 mm diameter (18 with the coating)
  • Double locking the? Handle in the housing
  • L? Handle, case and some closure elements are cemented special steel
  • The cylinder ABUS X-Plus offers high efficient protection against tampering, such as picking
  • Supplied with 3 keys whose 1 Light + Supplied with a code card for duplication of keys
  • = SL limited series with 3 unlighted key
  • manual key Escutcheon to protect it from dust and corrosion
  • SH58 Media Using? easy mounting on the tubes 12 to 17 mm diameter
  • The platinum monoblock GIVI: the fully integrated mount option allows the attachment of virtually all locks U ABUS from a bight 300 mm