U-Lock 58/140Hbiii310 Sra - ABUS
Shipping within 3 to 7 working days
ABUS
The lock U is ideal for protecting your vehicle from any malicious person.
This lock with a length of 310 mm was developed after passing a series of impact resistance tests, cutting and corrosion.
U-lock ABUS 58 / 140HBIII310 by VINTAGE MOTORS:
Maximum protection against theft
Cove Round 16 mm diameter (18 with the coating)
Double lock the handle in the housing
?
? The handle, case and some closure elements are cemented special steel
The ABUS X-Plus cylinder provides high very effective protection against tampering, such as picking
Supplied with 3 keys whose 1 Light + Supplied with a card code to the reproduction key
manual key-entry cover to protect from dust and corrosion
SH58 media use? easy mounting on the tubes 12 to 17 mm
The platinum monoblock GIVI: the fully integrated mount option allows the attachment of virtually all locks U ABUS from a bight height 300 mm.